Riot Fest has announced their stage times for this year. Check out all of the bands and their time slot and locations below.

Riot Fest will run from September 15-17 at Douglas Park in Chicago, IL.

Riot Stage – Friday
Nine Inch Nails 8:30-10:00
Ministry 6:05-7:05
Buzzcocks 3:55-4:55
Liars 2:15-3:00
Tobacco 12:35-1:20

Riot Stage – Saturday
Queens of the Stone Age 8:45-10:00
Gogol Bordello 6:35-7:35
Fidlar 4:25-5:25
Gbh 2:45-3:30
Peaches 1:05-1:50

Riot Stage – Sunday
Jawbreaker 8:45-10:00
Dinosaur Jr. 6:35-7:35
Cap’n Jazz 4:25-5:25
That Dog 2:15-3:00
Beach Slang 12:40-1:20

Roots Stage – Friday
New Order 7:10-8:25
Death from Above 5:00-6:00
X 3:05-3:50
Invsn 1:25-2:10
Skating Polly 12:00-12:30

Roots Stage – Saturday
At the Drive In 7:40-8:40
Danzig 5:30-6:30
Dead Cross 3:35-4:20
Black Pistol Fire 1:55-2:40
Rvivr 12:15-1:00

Roots Stage – Sunday
Prophets of Rage 7:40-8:40
Pennywise 5:30-6:30
The Mighty Mighty Bosstones 3:20-4:20
Hot Water Music 1:25-2:10
Engine 88 – 12:00-12:35

Radicals Stage – Friday
A Day to Remember 8:30-9:30
Mayday Parade 7:00-8:00
The Story so Far 5:30-6:30
State Champs 4:15-5:00
Four Year Strong 3:00-3:45
Sleep on It 1:50-2:30

Radicals Stage – Saturday
Wu-Tang Clan 8:00-9:00
Mike D 6:20-7:20
Bad Brains 4:40-5:40
Shabazz Palaces 3:15-4:00
Fishbone 1:45-2:45
Slaves 12:30-1:15

Radicals Stage – Sunday
Paramore 8:15-9:15
Best Coast 6:45-7:30
Minus the Bear 5:30-6:15
The Menzingers 4:15-5:00
Say Anything 3:00-3:45
Real Friends 1:45-2:30
Kitten Forever 12:45-1:15

Rise Stage – Friday
Vic Mensa 7:25-8:25
Dirty Heads 5:45-6:45
Action Bronson 4:05-5:05
Saul Williams 2:45-3:30
Warm Brew 1:45-2:15
Hbeendope 12:45-1:15

Rise Stage – Saturday
Taking Back Sunday 8:45-9:45
New Found Glory 7:00-8:00
The Lawrence Arms 5:30-6:30
Bayside 4:00-5:00
Knuckle Puck 2:30-3:30
The Smith Street Band 1:15-2:00

Rise Stage – Sunday
M.i.A. 7:40-8:40
TV on the Radio 6:00-7:00
Built to Spill 4:20-5:20
The Orwells 3:00-3:45
Dessa 2:00-3:00
Downtown Boys 1:00-1:30

Your Name Here Stage – Friday
Nothing More 7:30-8:30
The Cribs 6:20-7:00
Chon 5:10-5:50
The Hotelier 4:00-4:40
Radar State 3:00-3:30
Seaway 2:00-2:30
Like Pacific 1:00-1:30
Grayscale 12:00-12:30

Your Name Here Stage – Saturday
Streetlight Manifesto 8:15-9:15
Lucky Chops 7:00-7:45
The Regrettes 6:00-6:30
Potty Mouth 5:00-5:30
Gin Rummy 4:00-4:30
Cold Beat 3:00-3:30
La Armada 2:00-2:30
Turnspit 1:00-1:30

Your Name Here Stage – Sunday
Andrew w.K. 8:30-9:30
Gwar 7:15-8:15
Mad Caddies 6:00-6:45
The Flatliners 5:00-5:30
Versus 4:00-4:30
The Voluptuous Horror of Karen Black 3:00-3:30
Culture Abuse 2:00-2:30
Upset 1:00-1:30

Advertisements